Média

() (CNN Prima News) Vláda se nepřipravuje jen na války minulého století, mezi výzbroj zařadíme i drony, slíbila ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Inovaci i další vojenskou strategii už probrala s prezidentem Milošem Zemanem. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS také dodala, že by se mladá generace měla připravovat i na kritické situace. Reagovala tak na diskuzi, zda znovu ve školách zařadit do osnov brannou výchovu.

() (DVTV) „Vláda schválila další vojenskou techniku, která míří na Ukrajinu. V hodnotě majetku, který byl ze strany ministerstva obrany odeslán, už jsme na částce kolem jedné miliardy,” říká ministryně obrany Jana Černochová z ODS. „Pořád se s jistou nadějí upínám k tomu, že by se lidé z obklíčených měst mohli bezpečně dostat pod dohledem koalice ochotných. Můžeme apelovat na OSN,” dodává.

() (Týdeník FORUM) Šéfka resortu obrannu Jana Černochová v rozhovoru pro Týdeník FORUM popsala, jaká vidí možná východiska z války na Ukrajině, další roli České republiky, ale i co si z této krize, kromě nutnosti posilovat naši obranu, můžeme a musíme odnést.

() (Radiožurnál) Vláda chce na Slovensko vyslat až 650 českých vojáků, kteří se mají stát součástí mnohonárodní jednotky NATO. Bojovému uskupení by měli také velet. Česko tak reaguje na ruský útok proti Ukrajině. Sněmovna by se měla návrhem zabývat ve čtvrtek. Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) Radiožurnálu řekla, že při schvalování neočekává žádné problémy. Upřesnila také útvary, ze kterých by měli vojáci na Slovensko odjet.

() (ČT 24) Česko podle ministryně obrany Jany Černochové nemá jako členský stát Severoatlantické aliance v úmyslu aktivně vstoupit do rusko-ukrajinského konfliktu. O podobě případné mírové mise, kterou chce kolegům z NATO navrhnout Polsko, je ale Praha připravena diskutovat. „V tuto chvíli musíme apelovat jak na Radu bezpečnosti OSN, tak na Valné shromáždění,“ uvedla Černochová v pořadu Interview ČT24.