Média

() (ČT 24) Překvapivý vývoj v kauze výběru ředitele Bezpečnostní informační služby. O tom, jestli bude ve funkci pokračovat Michal Koudelka, měli poslanci rozhodovat zítra, ale nerozhodnou. Proč se volba šéfa tajné služby komplikuje? Dozvíte se v diskusi Událostí, komentářů ČT24 s předsedkyní výboru pro obranu Janou Černochovou /ODS/, místopředsedou komise pro kontrolu činnosti BIS Robertem Králíčkem /ANO/ a předsedou poslaneckého klubu SPD Radimem Fialou.

() (Radiožurnál) ​​​​​​​Čeští vojáci opustili stejně jako jejich spojenci po dvaceti letech Afghánistán. Jaký je další osud jejich místních spolupracovníků, kteří v Afghánistánu zůstávají? Nehrozí jim v případě nadvlády hnutí Talibán smrtelné nebezpečí? Hostem Vladimíra Kroce ve Dvaceti minutách Radiožurnálu byla poslankyně a předsedkyně poslaneckého výboru pro obranu Jana Černochová z ODS.

() (INFO.cz) Podporujme armádu a splňme to, k čemu jsme se zavázali, nebo si aspoň na rovinu přiznejme, že to dělat nebudeme a budoucnost nás nezajímá, říká v rozhovoru pro INFO.CZ poslankyně ODS Jana Černochová. „Podívejte se na Slovensko, do Maďarska, do Polska. Výkon jejich ekonomik není nikterak lepší, ale oni se o obranu starají a investují do ní,“ dodává politička, podle které situaci jakékoliv příští vládě bude komplikovat skutečnost, že se bude muset potýkat s rekordním rozpočtovým deficitem, který zdědí po současné vládě Andreje Babiše.

() (www.parlamentnilisty.cz) „Už mám plné zuby prázdných výkřiků o potírání korupce, na které si nejdříve udělali politickou kariéru Věci veřejné, pak Andrej Babiš a Piráti. Podle mých zkušeností samozvaní protikorupční bojovníci nenabízejí program, ani vize, jen prázdnou politiku,“ říká rázně Jana Černochová, předsedkyně výboru pro obranu a první místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS. V rozhovoru také upozornila na snahu odzbrojovat Evropany, když nejde o zákaz zbraní, přijde zákaz střeliva. Ani s ústavním právem bránit se zbraní v Čechách to ještě není jisté. A Rusko? Podle Černochové je čas, aby začalo platit škody za Vrbětice.