Média

() (www.parlamentnilisty.cz) „Už mám plné zuby prázdných výkřiků o potírání korupce, na které si nejdříve udělali politickou kariéru Věci veřejné, pak Andrej Babiš a Piráti. Podle mých zkušeností samozvaní protikorupční bojovníci nenabízejí program, ani vize, jen prázdnou politiku,“ říká rázně Jana Černochová, předsedkyně výboru pro obranu a první místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS. V rozhovoru také upozornila na snahu odzbrojovat Evropany, když nejde o zákaz zbraní, přijde zákaz střeliva. Ani s ústavním právem bránit se zbraní v Čechách to ještě není jisté. A Rusko? Podle Černochové je čas, aby začalo platit škody za Vrbětice.

() (ČT 24) Dilema kolem stahování koaličních vojáků z Afghánistánu. Vojska v čele se Spojenými státy plánují po dvaceti lety tuto zemi opustit na podzim, ale uvolněné místo obsazují Talibanci. První téma Událostí, komentářů se sněmovní předsedkyní výboru pro obranu a první místopředsedkyní poslaneckého klubu ODS Janou Černochovou a europoslancem Ivanem Davidem /SPD/.

() (ČT 24) Speciální vydání Událostí, komentářů – šestá a závěrečná debata se zástupci parlamentních stran, tentokrát z Kavčích hor na téma právo a bezpečnost. Hostem byla předsedkyně sněmovního výboru pro obranu a první místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová.

() (iROZHLAS.cz) Pondělním odletem ruského speciálu se završil odchod více než šesti desítek pracovníků ruské ambasády a jejich rodin. Výsledkem je paritní zastoupení na ruské ambasádě v Praze a české v Moskvě. Poslankyně Jana Černochová (ODS) je ráda, že se odjezdu podařilo dosáhnout. „Chybí nám ale omluva ze strany Ruské federace. Ta by pro začátek nových diplomatických vztahů měla jasně zaznít,“ tvrdí.