Média

() (www.ods.cz ) ​​​​​​​Vláda opět nedodržuje své sliby a znovu ustupuje od navýšení výdajů na obranu na 2 % HDP. ODS vnímá toto navýšení jako potřebné a odmítá připustit, aby obrana doplatila na nezodpovědné hospodaření. Není možné neustále zvyšovat provozní náklady a rozpouštět rezervy.

() (ČT 24 ) Bitva o mise v českém parlamentu. Vláda by mohla vysílat vojáky do ciziny i bez souhlasu parlamentu – pokud projde novela ústavy. Je to nutná reakce na nové bezpečnostní hrozby, jak tvrdí autoři návrhu? Nebo pokus obejít volené zákonodárce? O novele ústavy hovořila v pořadu Události, komentáře ČT24 předsedkyně výboru pro obranu a první místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová.

() (www.ods.cz ) Poslanecká sněmovna dnes podpořila v prvním čtení návrh novely Ústavy ČR, který předložila předsedkyně výboru pro obranu a první místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová ve věci úpravy procesu vysílání vojáků do zahraničních operací v naléhavých situacích na dobu 60 dnů rozhodnutím vlády se zpětným souhlasem Parlamentu ČR. Návrh byl předložen s podporou poslanců pěti parlamentních stran.