Média

Vystoupení poslankyně Jany Černochové v pořadu Události, komentáře: Další teror v Londýně

(ČT 24) Třetí teroristický útok v Británii za tři měsíce a britská premiérka reaguje slovy „co je moc, je moc.“ Chystá změny v přístupu k extremistům v zemi, chce posílit bezpečnostní opatření a zaměřit se i na digitální svět, kde se mohou radikální islamistické myšlenky šířit. Co ale stojí za jejími slovy? Jak konkrétně by se měla pravidla změnit a jak vlastně mohou evropské státy bojovat se současnými metodami terorismu? A jak by se mělo na možné hrozby připravovat Česko? Pomůže nápad české vlády, která chce do obrany státu zapojit i kynology, myslivce nebo radioamatéry? Téma Událostí, komentářů ČT24 pro 1. místopředsedkyni poslaneckého klubu ODS Janu Černochovou.

Jana Černochová: Andrej Babiš je reálnou hrozbou pro naši zemi

(www.parlamentnilisty.cz) První místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová říká, že Andrej Babiš je reálnou hrozbou pro naši zemi. „Podívejme se zpět, co Andrej Babiš a ANO slibovali v roce 2013 před volbami – zvýšení efektivity a výkonu státní správy, úspory centrálními nákupy, zjednodušení administrativy, investice do infrastruktury, lepší čerpání evropských dotací, zjednodušení legislativy a tak dále. A výsledkem je pravý opak,“ říká poslankyně.

Andrej Babiš káže vodu a pije víno

(www.parlamentnilisty.cz) „Co se týče Andreje Babiše, od Čapího hnízda přes nákup dluhopisů a ovlivňování novinářů byl mnohokrát přichycen při lžích, takže se mu nedá věřit už vůbec nic a logicky nemůže déle setrvat ve vládě,“ konstatuje poslankyně Jana Černochová k současné vládní krizi. Svůj názor pak ještě dále rozvádí: „Vzpomeňme si, z jakých důvodů v minulosti docházelo k rozpadům vlády nebo odchodům jednotlivých ministrů z vlády. Dnešní optikou je až neuvěřitelné, co všechno do dneška ministrovi financí prošlo, a to nejen u veřejnosti.“

Vystoupení poslankyně Jany Černochové v pořadu Události, komentáře: Premiér demisi nepodal, prezident ji ale přijal

(ČT 24) Dohady o vládní demisi pokračují. Hrad čekal, že ji premiér Sobotka dnes přinese a tak mu prezident Zeman poděkoval za dosavadní činnost vlády a popřál hodně úspěchů v dalším životě. Premiér Sobotka pak ale prezidentovo mínění vyvracel a trval na tom, že dnes přišel na Hrad jen konzultovat situaci a ujistit prezidenta, že demisi podává za celou vládu. I na to mají totiž prezident a premiér jiný názor a zaštiťují se radami odborníků na ústavní právo. Jak si vyložit dnešní schůzku na Hradě? Je to jen chyba protokolu, nebo vyvrcholení sporů obou politiků? A naznačila prezidentova slova, co bude následovat, až premiér demisi skutečně podá? Téma Událostí, komentářů pro první místopředsedkyni poslaneckého klubu ODS Janu Černochovou.

Nakupujme vojsku i policii centrálně

(Lidovky.cz) Občanští demokraté o víkendu představili svůj program do nadcházejících voleb. Prosazují mimo jiné vybudování Národního úřadu pro vyzbrojování, který by nakupoval pro armádu i policii. Stranická experta na bezpečnost a jednička pražské kandidátky Jana Černochová v rozhovoru pro Lidovky.cz vysvětluje jeho výhody. A také důvody, proč vojáci ani policisté nemají, co by potřebovali.

Vystoupení poslankyně Jany Černochové v pořadu Události, komentáře: Útok v Londýně rok po Bruselu

(ČT 24) Centrum Londýna zažilo vražedný útok. Muž nejdřív najel autem do lidí na Westminsterském mostě, celkem tam zabil tři lidi. Pak ubodal policistu, který střežil vstup do parlamentu. Ostraha ho postřelila. Poslancům, ani premiérce Mayové, kteří byli v té době uvnitř, se nic nestalo. Policie incident vyšetřuje jako teroristický útok. Zatím není jasné, jestli útočník jednal sám. Oblast zůstává uzavřená, vláda svolává mimořádné zasedání bezpečnostního výboru. Útok v Londýně přišel přesně po roce od terorismu v Bruselu. Incident ukázal, jak je Evropa stále zranitelná. Dokáže být bezpečná? A existují jednoduchá řešení? Téma Událostí, komentářů pro členku výborů pro obranu a bezpečnost a 1. místopředsedkyni poslaneckého klubu ODS Janou Černochovou.

Sedět ve vládě s panem Babišem je pro mě absolutně nemyslitelné

(www.parlamentnilisty.cz) „Sedět ve vládě s panem Babišem je pro mě absolutně nemyslitelné! Zároveň popírám jakékoliv spekulace o tom, že se vedou nějaká jednání o spolupráci ODS s Andrejem Babišem. Nic takového není pravda a tyto fámy vytvářejí lidé, kteří chtějí ODS před volbami oslabit,“ říká lídryně ODS v Praze pro volby do Poslanecké sněmovny Jana Černochová. „Nechápu, kde bere tento demagog, revolucionář a nevzdělanec právo jakkoli naší zemi vyhrožovat? Jeho vyjádření považuji za vrchol drzosti a pochybuji, že když to říkal, tak byl střízlivý,“ opřela se do kandidáta na německého kancléře.

Vystoupení poslankyně Jany Černochové v pořadu Události, komentáře: NATO na zásadní křižovatce?

(ČT 24) Pro Ameriku je NATO základ transatlantické vazby. Na summitu ministrů obrany členských zemí to svým aliančním kolegům řekl nový americký ministr obrany. Zároveň ale důrazně vyzval evropské spojence ke zvýšení výdajů na obranu. Jinak by Washington nemusel naplno dostát svým závazkům. Stačí jen víc plnit pokladnu? Nepotřebuje aliance i další změny? A jaká je budoucnost NATO? O tématu hovořila v Událostech, komentářích ČT 1. místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová.

Jana Černochová: Anthropoid stále budí vášně, ale takový čin je nutné uctívat

Co se loni podařilo radnici Prahy 2 zrealizovat? Jaké projekty plánuje na letošní rok? Co se dělo po rušném létě kolem komunitní zahrady u ZŠ Na Smetance? Jaký význam přikládá úřad 75. výročí atentátu na Heydricha? Na tyto a další otázky odpovídala serveru Pražský patriot starostka druhé městské části Jana Černochová (ODS).

Jana Černochová v rozhovoru pro Parlamentní listy: Je žalostné, jak se Brusel staví k imigraci

První místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová se domnívá, že posilování ruské propagandy a rozmach dezinformačních zpravodajských webů je prokazatelným faktem, který potvrzují i zprávy našich zpravodajských služeb. Donald Trump podle ní až tak velké změny v zahraniční politice nepřinese. Babiš bude s blížícími se volbami stále více dělat, že nepatří do vlády. A jaké události byly klíčové v roce 2016 a co očekává od roku 2017?

Jana Černochová: Tento katastrofický scénář nastane, pokud ho my sami dopustíme

První místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová říká, že posilování islámského vlivu je možné jen tehdy, pokud mu dáme prostor, a zánik křesťanského dědictví je možný jen tehdy, pokud jej necháme zaniknout my sami. Populisté mohou nahradit současnou zdiskreditovanou evropskou elitu. Likvidace EU, či oslabení vazeb v rámci Severoatlantické aliance dle ní rozhodně není v našem zájmu.

Rozhovor s poslankyní Janou Černochovou v pořadu Události, komentáře k situaci v Sýrii

Rusko navrhlo dvoudenní přestávku v bojích o Aleppo. Moskva tak reaguje na mezinárodní kritiku po vůbec nejhorších leteckých náletech na obklíčené město od začátku války v Sýrii. Sedmidenní příměří, které prosazují Spojené státy, je ale pro Kreml nepřijatelné. Kdo je zodpovědný za peklo v Aleppu? Může si Rusko jako velmoc dovolit cokoliv? A jak s ním vycházet? Téma Událostí, komentářů pro poslankyni Janu Černochovou. Rozebereme také nejnovější závěry mezinárodního týmu, který vyšetřuje havárii letu MH17.

Jana Černochová: Tvrzení, že Američané si 11. září způsobili sami, je nenávistný antiamerikanismus. Dominance USA ve světě je pozitivní

Rozhovor poslankyně Jany Černochové pro server Parlamentní listy k příležitosti 15 LET OD 11. ZÁŘÍ. První místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová věří oficiální verzi událostí 11. září 2001. Pozitivní vliv americké dominance je podle ní nepopiratelný. Kritizuje arabské jaro, ale záležitost invaze v Iráku není podle ní tak jednoznačná. Kaddáfí byl dle ní sice krvavý diktátor, ale v posledních letech Západu hodně pomohl.

Máme se ozbrojovat? Rozhovor s poslankyní Janou Černochovou pro Denik.cz

Po jakékoli masové vraždě, atentátu či střelbě šíleného jedince se okamžitě rozpoutá debata o regulaci držení zbraní. V Česku se to naposled stalo po explozi muničních skladů ve Vrběticích nebo střelbě v Uherském Brodě, kde psychicky nemocný člověk postřílel osm lidí. Zákonodárci reagovali zpřísněním zákona o zbraních, na jehož základě bude možné rychleji odebrat zbraň zdravotně nezpůsobilému majiteli.

Přísnější pravidla pro držení zbraní? Jana Černochová v pořadu Události, komentáře

Evropský parlament začal jednat o diskutované směrnici, která má omezit legální držení zbraní. Vlivný výbor pro vnitřní trh, ale řadu bodů odmítl. Komise se rozhodla pro zpřísnění bezprostředně po loňských atentátech v Paříži. Česko se ke směrnici už dřív postavilo odmítavě. Co teď s návrhem bude? A budou se pravidla pro držení zbraní měnit? Otázky pro členku sněmovního výboru pro bezpečnost i obranu Janu Černochovou /ODS/ a europoslankyni Ditu Charanzovou /ANO/.

Policisté mají vyšetřovat, ne exhibovat v médiích a podílet se na mocenských hrách

Jana Černochová je starostkou Prahy 2 a zároveň poslankyní. V ODS se zabývá především obranou a bezpečností. Z tohoto důvodu je i členkou parlamentního bezpečnostního výboru. Právě tento orgán měl minulý týden vyslechnout bývalého šéfa ÚOOZ Roberta Šlachtu, který chtěl vypovídat o propojení některých policistů na podsvětí. Výbor však neodhlasoval program jednání a to tedy nepokračovalo. O důvodech nestandardního průběhu jednání, obvinění Andreje Babiše ze spojení ODS s ČSSD proti hnutí ANO i na možný další průběh kauzy „Šlachtagate“, hovořila Jana Černochová pro Svobodné fórum.

Jana Černochová pro Parlamentní listy: Zákon o zbraních může skončit u Ústavního soudu

Za dohodou o nové koalici v Praze vidí Jana Černochová střet mocenských zájmů a obává se, že její výkon bude i nadále tristní. Ostře odsoudila také její přístup k aktivistům, kteří provozují Autonomní centrum Klinika na Žižkově a o nichž je přesvědčena, že mají vazby na levicové extremisty. Razantně odmítla i nařčení z omezování opozice na radnici a vyjádřila se k opozicí kritizované privatizaci. Zajímalo nás také, jaké změny navrhuje v souvislosti se stále silnější kritikou Policie ČR. A nejen to...