Děti by měly umět přežívat bez moderních technologií, říká expertka na obranu Jana Černochová

Mladá generace by se neměla bát přírody a zkusit žít i bez technologií. To radí předsedkyně Sněmovního výboru pro obranu a starostka Prahy 2 Jana Černochová z ODS.

Podle Jany Černochové je špatně, že se ve školách neučí branná výchova a ráda by ji do škol vrátila zpět. „Aby děti a mladá generace třeba uměla přežívat bez moderních technologií. Umět se orientovat v lese, umět se orientovat v mapách bez navigace. Stejně tak se vytratila z hodin zdravověda.“

Jana Černochová je také starostkou Prahy 2. Svým občanům se teď v těžkých časech snaží pomáhat. Jako radnice například rozdávají roušky. „Na Praze 2 jsme teď udělali milou akci, ze které mám radost. V pondělí, kdy bylo výročí 100 let od vzniku československé vlajky, jsme pověsili na kostel sv. Ludmily tyto dvě obrovské vlajky. Takže až vám bude smutno, projděte se po náměstí Míru a pokochejte se na tento pohled a věřím, že vám to psychicky pomůže, abychom to všechno zvládli,“ dodává.

Celý díl si poslechněte na audioportále mujRohlas nebo zde https://dabpraha.rozhlas.cz/deti-mely-umet-prezivat-bez-modernich-technologii-rika-expertka-na-obranu-jana-8175990.