Média

() Vážený pane ministře, obracím se na Vás s ohledem na mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví pod číslem jednacím MZDR15757/2020-42/MIN/KAN ze dne 30. listopadu 2020, o zákazu pohybu a pobytu bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, ...

() (Petr Třešňák; Eurozprávy.cz) Jeho jméno je velmi spjaté s Městskou částí Praha 2. Student Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Jan Palach, který se přesně před 52 lety upálil na protest proti okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy, se zde narodil i zemřel. „Palachův osud je s naší částí symbolicky propojen. V porodnici v Londýnské ulici se 11. srpna 1948 poprvé nadechl a jen několik bloků odtud v Borůvkově sanatoriu v Legerově ulici 19. ledna 1969 naposledy vydechl,“ říká starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS).

() (Jan Ziegler; ziegler.blog.idnes.cz) Předsedkyně výboru pro obranu Poslanecké sněmovny PČR a starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS) obdivuje Izraelce za jejich bojovnost a vnitřní sílu. V značné míře národního uvědomění může být Izrael vzorem i pro Čechy. Poslankyně Jana Černochová také prosazuje přesun našeho velvyslanectví z Tel Avivu do hlavního města Izraele Jeruzaléma. Za svůj největší úspěch považuje rezoluce Poslanecké sněmovny ve prospěch Izraele, naposledy tu, která požaduje zařazení Hizballáhu na seznam teroristických organizací. Podle ní by Evropská unie měla přestat finančně podporovat palestinskou samosprávu. Chválí také proizraelskou politiku amerického prezidenta Donalda Trumpa.