Média

() (www.blesk.cz) Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica, který minulý týden otřásl politickou scénou napříč celým světem, nenechal chladným ani české politiky. Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) dnes v pořadu Epicentrum tento bezprecedentní útok na slovenského předsedu vlády odsoudila a zároveň zhodnotila práci jeho ochranky.

() (Frekvence 1) Do Press klubu přijala pozvání ministryně obrany Jana Černochová. Prozradila svůj postoj k válečnému konfliktu na Ukrajině, zda Česko napadané zemi pomůže a také se rozpovídala o tom, jaký podle ní bude další vývoj probíhající války.

() (www.army.cz) Vstup do Aliance před 25 lety Česku zajistil bezpečnost tak, jak nikdy v historii. Ve stínu událostí na Ukrajině se potvrzuje, jak je doslova životně důležité být členem nejsilnějšího spojenectví na planetě, říká ministryně obrany Jana Černochová v rozhovoru pro A report. Hovoří také o plnění závazků vůči partnerům, modernizaci Armády ČR včetně projektu F-35, o pomoci Ukrajině napadené ruským agresorem nebo o důležitosti připomínání padlých a podpoře válečných veteránů.