Média

() (Securitymagazin.cz) Po poslední schůzi Výboru pro obranu jsme požádali jeho předsedkyni Janu Černochovou (ODS) o odpovědi na několik otázek týkajících se nejsledovanější akvizice Ministerstva obrany – stavu zakázky na pásová bojová vozidla pěchoty pro 7. mechanizovanou brigádu. Hrozí, že termín podpisu smlouvy vyjde přesně do období voleb do poslanecké sněmovny. Podle názoru Jany Černochové by mělo ministerstvo harmonogram upravit. Podpis podle toho stávajícího nelze stihnout, přenechat věc nastupující vládě hrozí podle ní dalším mnohaměsíčním zdržením, a projekt bude vystaven tím většímu tlaku kvůli celkové ekonomické situaci státu.

() (Radio Z) „Já si neumím úplně představit, jak by ta koalice fungovala, ale na druhou stranu je politika uměním kompromisu a každý se musí té situaci přizpůsobit,“ říká poslankyně ODS Jana Černochová v Interview Martina Kováře. Černochová považuje Piráty za levicovou stranu a některé z výroků jejích představitelů ji překvapují a běhá jí z nich mráz po zádech. Konkrétně jde třeba o výrok poslankyně Olgy Richterové k tragické události, kdy zemřel Petr Kellner.

() (CNN Prima News) Premiér Andrej Babiš (ANO) je slibotechna, protože zatím nedodržel slib, že vláda vrátí peníze, které jí poskytlo ministerstvo obrany. Navíc jeho komunikace s ministrem zdravotnictví Janem Blatným (za ANO) není ideální, měli by prezentovat stejná fakta. Pro CNN Prima NEWS to řekla poslankyně a předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová (ODS).

() (czdefence.cz) Po posledním zasedání Výboru pro obranu zůstalo více otázek než odpovědí. A nejde jen o evergreen posledních 4 měsíců v podobě vrácení 5 miliard korun do rozpočtu Ministerstva obrany. Jde o všeobecnou rychlost realizace výběrových řízení, schopnost plnit alianční závazky, modernizovat armádu tak, aby byla dále schopná úspěšně čelit potenciálním hrozbám apod. Zeptali jsme se proto předsedkyně výboru, poslankyně Jany Černochové (ODS), na její názor ohledně výše zmíněných témat.

() (EuroZprávy.cz ) Stále z ní nevyprchalo nadšení, že Česká republika se přesně před dvaadvaceti lety stala členem Severoatlantické aliance. Předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová (ODS) považuje vstup země do NATO za klíčový okamžik, který zajistil tuzemskou bezpečnost a jenž přinesl takzvaný návrat na Západ. „Nasměřování kurzu tímto směrem bylo jedním z důležitých porevolučních hesel. Z dnešní perspektivy lze považovat za zázrak, jak rychle od vzniku naší samostatné země se vstup podařilo učinit. Vděčíme za něj Havlovi,“ říká v rozhovoru pro EuroZprávy.cz Černochová.