Jana Černochová jako host v XTV.cz

(XTV.cz ) Hostem XTV.cz byla Jana Černochová, v letech 2006 až 2010 a opět od roku 2012 starostka Prahy 2, členka ODS a poslankyně. „V politice člověk nikdy neví…“ říká hned úvodem rozhovoru, ve kterém poukáže mimo jiné na to, jak chtějí občanští demokraté najít úspory ve státním rozpočtu.

Celý rozhovor s Janou Černochovou můžete zhlédnout na XTV.cz.

Vzápětí dodává: „Dneska jsem přišla z Poslanecké sněmovny v ranních hodinách, což se tak často nestává. Ještě jsem pomáhala rozvážet nějaké kolegy, aby nemuseli jít na noční tramvaj. Člověk opravdu nikdy neví… A musím říct, že jsem byla velmi překvapena z toho, co jsem se ráno dočetla na nějakých serverech poté, co jsme včera jednali o jednom z nejzásadnějších zákonů – daňovém balíčku.“

„Vždycky jsem měla za to, že pokud se snižují daně občanům, tak ta strana, nebo ty strany, které to učiní, tak za to naopak dostanou pochvalu, než že se to otočí do absurdních spekulací – do čísel, která vůbec nejsou pravdivá,“ podotýká Jana Černochová.

A vysvětluje, že cesta, kterou chce jít ODS v případě vládního angažmá po příštích volbách, je snížení administrativy.

„Nyní jsme hlasovali o snížených daních, čeká nás jednání o státním rozpočtu. Jsme připraveni ve státním rozpočtu najít dostatek finančních prostředků na to, aby zde nebyl žádný zásadní výpadek. V průměru jsme vždycky byli schopni naleznou úspory právě zrušením přebujelých úřadů, různých míst, a to 48 až 50 miliard korun,“ zdůrazňuje Jana Černochová.