Působení našich vojáků v Afghánistánu je plně v souladu s mandátem pro jejich účast v zahraničních operacích

(www.ods.cz) Výbor pro obranu se dnes na mimořádném jednání zabýval aktuální bezpečnostní situací v Afghánistánu a nedávnými mediálními spekulacemi o operaci speciálních sil proti teroristům. Ministr obrany spolu s náčelníkem generálního štábu na uzavřeném jednání poskytli členům výboru pro obranu informace, které jednoznačně dokládají, že veškeré aktivity našich vojáků v Afghánistánu byly a jsou plně v souladu s mandátem pro účast sil a prostředků Armády ČR v zahraničních operacích.

ODS jednoznačně podporuje další účast příslušníků Armády ČR v afghánské misi, která probíhá v zájmu naší bezpečnosti a stabilizace tohoto regionu, jehož rozvrat by měl nepochybně celosvětový negativní dopad.

 

Chtěla bych vyjádřit hlubokou lítost nad ztrátami životů našich vojáků a ráda bych také vyjádřila svou soustrast pozůstalým rodinám a blízkým. ODS si vždy velmi vážila a váží nasazení, odvahy a obětavé služby těch, kteří riskují své zdraví a životy v zájmu naší vlasti. Děkuji všem vojákům AČR, kteří slouží v zahraničních misích a vyjadřuji jim svou plnou podporu.