Rozhovor pro XTV.cz: Zaorálek mě neuvěřitelně naštval. Neplní usnesení vlády...

(XTV.cz) Poslankyně za ODS a starostka Prahy 2 Jana Černochová přijala pozvání XTV k předvolební diskusi, kde zkritizovala protikuřácký zákon a EET. Vyjádřila se i k prezidentu Miloši Zemanovi a jeho nedávnému projevu ve Spojených státech. „Byť jsem v hodně věcech kritikem pana prezidenta Zemana, tak za jeho konzistentní vztah k Izraeli si ho vážím. Ten projev se mi líbil a určitě by si ho měl pouštět několikrát denně ministr zahraničních věcí pan Zaorálek," uvedla Černochová a dodala, že ji ministr Zaorálek nedávno naštval tím, že neplní usnesení Poslanecké sněmovny v otázkách pozastavení příspěvků UNESCO.

Celý rozhovor s Janou Černochovou můžete zhlédnout na XTV.cz.

 

Ke konfliktům pražských taxikářů s řidiči Uberu, které se odehrály před několika dny na letišti Václava Havla, Jana Černochová říká: „Stojím na straně barikády zdravého rozumu ve smyslu, že pokud tady má být konkurence v podobě Uberu a mně nevadí, aby tady byla, tak se ale musí snížit kvalifikační předpoklady u těch taxikářů, kteří jsou vázáni koncesí, musí prokazovat odbornou způsobilost, je tam celá řada podmínek, která je na ně uvalena. Naprosto chápu to, že se rozčilují, když na trhu je subjekt, který nesplňuje žádná pravidla a tvoří jim konkurenci. Pokud bych měla nastolit nějaký smír, tak bych navrhla změnu živnostenského zákona, snížení těch podmínek a přísných pravidel pro běžné taxikáře, ať mohou být konkurenceschopní, s těmi subjekty ala Uber."

 

Měsíc před volbami do Poslanecké sněmovny PČR naznačila Černochová i svůj odhad volebních výsledků. „Nechci to tipovat, nikdy jsem se v tomto netrefila. Chtěla bych samozřejmě, aby to bylo víc, než to bylo v roce 2013, což snad bude. Myslím si, že bude skutečně hrozně rozhodovat kolik těch malých stran a mrzí mě, že i některé pravicové strany mělní to spektrum hlasů, kdo bude tyto malé strany volit a jejich hlasy propadnou, tak paradoxně bude volit pana Babiše, protože tomu, jako pravděpodobnému vítězi voleb, se budou tyto hlasy přičítat v největší možné míře. To mě děsí."

 

„Mám svůj sen pro hlavní město Prahu, chtěla bych, abychom jako Občanská demokratická strana měli šest poslanců," dodává.