Archív Srpen 2021

() (FORUM 24) „Můžu spekulovat, že se někteří zalekli před volbami reakce veřejnosti, která nebude chtít ‚naše‘ Afghánce přijmout,“ říká v rozhovoru pro FORUM 24 Jana Černochová (ODS), poslankyně a předsedkyně sněmovního výboru pro obranu, o české pomoci Afghánistánu. Upozorňuje na to, že jeden z tlumočníků spolupracující s českou armádou byl zadržen a zbit. Podle Černochové hrozí, že někteří z nich budou mučeni, popřípadě i zabiti.

() (CNN Prima News) Děkuji vojákům, ale ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) evakuaci z Afghánistánu vůbec nezvládl, řekla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslankyně a předsedkyně výboru pro obranu Jana Černochová (ODS). Jaroslav Bžoch z vládního hnutí ANO jí oponoval slovy, že Česko evakuaci zvládlo s ohledem na těžké podmínky výtečně.

() (iDNES.cz) Personální politika této vlády není rozhodně učebnicová. Je to patrné například na obsazování ministerských postů, na duálním ministrovi Havlíčkovi či orloji na ministerstvu zdravotnictví během největší pandemie naší doby.

() (ČT 24) Překvapivý vývoj v kauze výběru ředitele Bezpečnostní informační služby. O tom, jestli bude ve funkci pokračovat Michal Koudelka, měli poslanci rozhodovat zítra, ale nerozhodnou. Proč se volba šéfa tajné služby komplikuje? Dozvíte se v diskusi Událostí, komentářů ČT24 s předsedkyní výboru pro obranu Janou Černochovou /ODS/, místopředsedou komise pro kontrolu činnosti BIS Robertem Králíčkem /ANO/ a předsedou poslaneckého klubu SPD Radimem Fialou.