Archív Duben 2021

() (iDNES.cz) Důkazy o zapojení ruských agentů do výbuchu ve Vrběticích jsou jednoznačné, řekla v Rozstřelu šéfka sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová. V pořadu také kritizovala projev prezidenta Miloše Zemana. „Jediná pravda, která tam zazněla, byla, že nemá rád důstojníky zpravodajských služeb. Zbytek byly manipulace, lži a domněnky,“ řekla Černochová.

() (FORUM 24) Poslankyně Jana Černochová (ODS), předsedkyně sněmovního výboru pro obranu a členka zahraničního výboru, promluvila v rozhovoru pro FORUM 24 o svém pohledu na diplomatický vývoj po odhalení příčin tragédie ve Vrběticích. Při teroristickém činu agentů GRU v roce 2014 tam zemřeli dva lidé. „To, že by to mohlo bolet z hlediska byznysu, je v diplomacii až ten další krok a nebývají tak dlouhodobé. Nicméně pokud to bude nevyhnutelnost, tak s tím musíme počítat. My si přece nemůžeme nechat líbit to, co se stalo,“ řekla. Proč si myslí, že z Česka neodletěli všichni agenti GRU? Lže podle ní vicepremiér Jan Hamáček o cestě do Moskvy? Je debata o Sputniku V stále na místě? A proč se stále ještě nevyjádřil prezident Miloš Zeman?

() (www.reflex.cz) Předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová /ODS/ je přesvědčená o síle důkazů v kauze zapojení Ruska ve výbuchu ve Vrběticích. Reakce podle ní musí být rázná, před Rusy nemůžeme ukázat slabost. Odsuzuje mlčení prezidenta Zemana, lidé by právě teď jeho slova slyšet měli. Tlak na hlasování o nedůvěře teď podle ní strany koalice SPOLU vzít zpět nemůžou, hůř prý být nemůže.

() (CNN Prima News) Česko musí přistoupit k ještě tvrdším krokům vůči Rusku, pokud se východní velmoc rozhodla diplomatický konflikt eskalovat. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekla poslankyně a předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová (ODS). Podle jejích slov totiž na Rusko platí pouze síla. Česko si navíc podle ní v aktuální situaci nemůže dovolit dělat, že se nic nestalo.

() (ČT 24) Hostem diskusního pořadu Interview ČT24 byla předsedkyně sněmovního výboru pro obranu a 1. místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová.