Archív Září 2021

() (INFO.cz) Jednání zastupitelstva Prahy 2 začalo a hned po pár minutách jsme ho přerušili. Všichni jsme se namačkali do kanceláře starosty, který měl jako jediný starou televizi. Každou chvíli vypadával signál, ale koukali jsme na ni i tak v šoku a hltali každou informaci. Říkali, že ve vzduchu mohou být další letadla pilotovaná teroristy, která narazí do budov, tak jako v New Yorku a Washingtonu. Spekulovali, kde mohou ještě další teroristické skupiny zaútočit a co teď bude...

() (Týdeník FORUM) S poslankyní a starostkou ODS o bezpečnosti Česka, kterou ohrožuje (nejen) prezident. Jana Černochová se dlouhodobě v Poslanecké sněmovně věnuje tématům kolem obrany. Je přesvědčena o tom, že Česko by mělo začít dodržovat své závazky vůči NATO a dávat dvě procenta HDP na obranu. V rozhovoru pro Týdeník FORUM se jasně zastala prezidentem ostřelované Bezpečnostní informační služby a uvedla, že by uvítala základnu Severoatlantické aliance na českém území.

() (Euro) ​​​​​​​Události v Afghánistánu pořádně zamíchaly kartami nejen v Asii, ale i v USA a Evropě. Uvidíme, jaké dopady bude mít předání moci v Kábulu legitimně zvolenou vládou nelegitimnímu Tálibánu a vyklizení pozic Západem na geopolitiku v oblasti. Rusko i Čína se snaží okamžitě vyplnit vakuum, své hry si nejspíš rozehraje Indie, Írán a samozřejmě Pákistán. Naše obří investice umožnily předání Afghánistánu do rukou Tálibánu v násobně lepším stavu, než byl před dvaceti lety. Teprve se však ukáže, jak si hnutí povede, zda zemi znovu uvrhne do středověku, ekonomicky ji zruinuje a bude se paktovat s teroristy, nebo předvede osvícenější vládu.