Média

() (ČT 24 ) Hostem diskusního pořadu Události, komentáře ČT24 byla předsedkyně sněmovního výboru pro obranu a první místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová.

() Dnes jsme hlasovali pro zamítnutí novely zákona o zbraních, která implementuje restrikce obsažené v nechvalně proslulé směrnici EU. Pro připomenutí, jedná se o směrnici, kterou orgány EU reagovaly na teroristické útoky spáchané v listopadu 2015 v Paříži a která byla presentována jako prostředek boje proti terorismu a nelegálnímu obchodu se zbraněmi.

() (INFO.cz ) Ve starověkém Římě existovala pozice tzv. commentarienses, archivářů. Jejich úkolem bylo shromažďovat pro panovníky, ale i další vysoké úředníky důležité dokumenty, rozhodnutí, například ta soudní, aby se na něco nezapomnělo. Ukazuje se, že kromě jiných nových funkcí by se na Úřadu vlády uplatnil i podobný „vládní zmocněnec pro historickou paměť“, neboť nesourodost kroků, rozhodnutí a vyjádření premiéra Andreje Babiše a jeho věrných je někdy jen stěží uvěřitelná.

() Vážený pane ministře, obracím se na Vás ve věci tiskové zprávy Policie ČR – Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje. Dne 20. 4. 2020 byla tiskovou mluvčí nprap. Evou Valtovou publikována na stránkách KŘP Karlovarského kraje tisková zpráva. Ta zde již v současné době není k dohledání, a tak mi dovolte ji ...