Média

() (CNN Prima News) Premiér Andrej Babiš (ANO) je slibotechna, protože zatím nedodržel slib, že vláda vrátí peníze, které jí poskytlo ministerstvo obrany. Navíc jeho komunikace s ministrem zdravotnictví Janem Blatným (za ANO) není ideální, měli by prezentovat stejná fakta. Pro CNN Prima NEWS to řekla poslankyně a předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová (ODS).

() Vážený pane ministře, obracím se na Vás kvůli zřícenině hradu Valdek, konkrétně kvůli záměrům, které s ním má Ministerstvem obrany ČR zřízený a řízený státní podnik Vojenské lesy a statky ČR (VLS). Hrad Valdek leží v bývalém vojenském újezdu a nyní CHKO Brdy. Je v majetku státu, konkrétně ve správě ...

() (czdefence.cz) Po posledním zasedání Výboru pro obranu zůstalo více otázek než odpovědí. A nejde jen o evergreen posledních 4 měsíců v podobě vrácení 5 miliard korun do rozpočtu Ministerstva obrany. Jde o všeobecnou rychlost realizace výběrových řízení, schopnost plnit alianční závazky, modernizovat armádu tak, aby byla dále schopná úspěšně čelit potenciálním hrozbám apod. Zeptali jsme se proto předsedkyně výboru, poslankyně Jany Černochové (ODS), na její názor ohledně výše zmíněných témat.

() Vážený pane ministře, obracím se na Vás ve věci postupu Policie České republiky (dále jen „PČR“) v případech, kdy postupuje dle § 158c Trestního řádu (dále „TrŘ“) při provádění předstíraného převodu, který lze uskutečnit pouze na základě písemného povolení státního zástupce. V této souvislosti ...

() (EuroZprávy.cz ) Stále z ní nevyprchalo nadšení, že Česká republika se přesně před dvaadvaceti lety stala členem Severoatlantické aliance. Předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová (ODS) považuje vstup země do NATO za klíčový okamžik, který zajistil tuzemskou bezpečnost a jenž přinesl takzvaný návrat na Západ. „Nasměřování kurzu tímto směrem bylo jedním z důležitých porevolučních hesel. Z dnešní perspektivy lze považovat za zázrak, jak rychle od vzniku naší samostatné země se vstup podařilo učinit. Vděčíme za něj Havlovi,“ říká v rozhovoru pro EuroZprávy.cz Černochová.