Média

() (janacernochova.blog.idnes.cz) Včera byl na stránkách Evropské agentury pro chemické látky (ECHA) zveřejněn očekávaný a zcela bizarní návrh na plošný zákaz používání olova ve střelivu, nevyjímaje lov, sportovní střelbu i používání olova v rámci rybolovu.

() (Petr Třešňák; Eurozprávy.cz) Jeho jméno je velmi spjaté s Městskou částí Praha 2. Student Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Jan Palach, který se přesně před 52 lety upálil na protest proti okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy, se zde narodil i zemřel. „Palachův osud je s naší částí symbolicky propojen. V porodnici v Londýnské ulici se 11. srpna 1948 poprvé nadechl a jen několik bloků odtud v Borůvkově sanatoriu v Legerově ulici 19. ledna 1969 naposledy vydechl,“ říká starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS).

() (Jitka Kačánová; Nasregion.cz) V měření obliby starostů mezi Pražany si nejlépe vedla zástupkyně Prahy 2 Jana Černochová. Na výsledném pořadí má podle ředitele společnosti, která anketu pořádala, velký vliv mediální proslulost hodnocených starostů.

() (MF DNES ) Ve chvíli, kdy vojáci stavějí polní nemocnice, sedí u voleb, odebírají vzorky a zaskakují, kde se dá, se vede diskuse o tom, jak seškrtat armádní rozpočet. Nedopusťme, aby naše armáda tancovala, jak si komunista pískne.