Média

() Poslanci dnes po letech příprav a otálení dostali na stůl tři důležité zákony z balíčku tzv. branné legislativy. Považuji za chybu, že branný zákon nebyl před schválením vládou konzultován s poslanci výboru pro obranu a nebyla tak předem vydiskutována problematika plošných odvodů a dobrovolných cvičení. Právě ty se totiž setkaly s největší kritikou odborníků i poslanců.

() Patřila k těm, kteří varovali před nebezpečím vyplývajícím z množství imigrantů z afrických a asijských zemí. Poté, co tato debata vygradovala přinesením šibenic na demonstraci na Václavské náměstí, se však proti tomuto způsobu argumentace poslankyně ODS Jana Černochová velmi vehementně ohradila. Kořeny vášní, které mohou znemožnit seriózní debatu o problému, však vidí mnohem dříve.

() „Domnívám se, že s veřejností je třeba vést dialog, aby nepodléhala vlivu extrémistů a nacionalistů,“ říká poslankyně a členka výboru pro obranu Jana Černochová (ODS), která ostře odsoudila včerejší demonstraci proti imigrantům. Sama se přitom na počátku roku zúčastnila shromážděná iniciativy Islám v ČR nechceme, za což ji odsuzovali i někteří její straničtí kolegové.