() (www.psp.cz) Písemná interpelace první místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS a předsedkyně výboru pro obranu Jany Černochové na ministryni financí Alenu Schillerovou ve věci nasazení příslušníků 601. skupiny speciálních sil ke sledování.
Média
() (www.parlamentnilisty.cz) Poslankyně ODS Jana Černochová zhodnotila výroky Miloše Zemana, které padly v rozhovoru pro ruskou televizi NTV. „Sankce jsou jedním z mála mírových nástrojů, kterými lze eliminovat imperialistické choutky Ruska,“ nesouhlasí Černochová se Zemanovým tvrzením, že sankce proti Rusku jsou neefektivní. Nic dobrého si nemyslí ani o tom, jakým způsobem Miloš Zeman vykonává svou funkci. „Pokud by prezident Zeman měl být jeho slovy agentem své země, pak by nemohl veřejně dehonestovat její tajné služby, rozdělovat společnost a její jednu část neustále shazovat, zneužívat svou pozici k vyřizování si svých účtů či primitivizovat úřad, který zastává,“ míní Černochová ve světle aktuální kauzy BIS.
() (INFO.cz) V Bezpečnostní informační službě (BIS) máme velmi dobré a silné lidi, pracují kvalitně a mohu občany ubezpečit, že to nejsou žádní čučkaři, tvrdí poslankyně a předsedkyně Výboru pro obranu Jana Černochová (ODS). Ostré výpady vůči BIS jsou dle slov Černochové moc i na obvyklého Zemanova spojence Babiše, prezident prý ale premiéra drží v kleštích. Černochová v rozhovoru s Pavlem Štruncem mluví i o možném důvodu prezidentova vyjádření a připomíná poslední úspěchy české kontrarozvědky. Máme se v Česku obávat činnosti ruských agentů? Hrozí u nás v dlouhodobém horizontu teroristický útok? A v jaké kondici je tuzemská armáda?
() Vážený pane ministře, před patnácti lety bylo rozhodnuto o odchodu ženistů z Litoměřic, což se dnešním pohledem jeví jako minimálně ne příliš šťastné rozhodnutí. Ženisté jsou dislokováni v Bechyni, nicméně v Litoměřicích zůstalo v zásadě jediné adekvátní vodní cvičiště, takže vojáci musejí stejně přejíždět do ...
() Vážený pane ministře, zákon č. 585/2004 Sb., o branné povinnosti a jejím zajišťování (branný zákon) v § 5 odstavci 4 uvádí: „Krajské vojenské velitelství může v případě potřeby ozbrojených sil zařadit do aktivní zálohy také bývalého vojáka z povolání, a to nejpozději do 2 let ode dne ukončení ...