Média

() (ČT 1) Česká vláda zatím poskytla Ukrajině napadené Ruskem vojenský materiál za více než 3,5 miliardy korun, řekla ministryně obrany Jana Černochová (ODS) v pořadu Otázky Václava Moravce. Vládě navrhne v nejbližší době další vojenské dodávky za 600 až 700 milionů korun, avizovala. Potvrdila, že Česko dodává na Ukrajinu i těžkou vojenskou techniku. Konkretizovat to ale odmítla.

() (Reflex) S ministryní obrany Janou Černochovou o ruské agresi, jejích bojovných genech a o pomoci Ukrajině, která nesmí ohrozit naši obranyschopnost. Čtyřiadvacátého února ji ve čtyři ráno vzbudilo zvonění speciálního telefonu. Z něj se ministryně obrany Jana Černochová dozvěděla, že Rusko obsazuje Ukrajinu. Překvapená nebyla. Kdy podle ní skončí tato nesmyslná válka? A opravdu věří v názorový obrat prezidenta Miloše Zemana?

() (ČT 24) Česko jedná s Německem o dodávce tanků Leopard výměnou za zbraně, které Česká republika poslala Ukrajině, uvedla v Událostech, komentářích ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Jednání je podle ní na dobré cestě. Prozradila, že armáda by měla získat některou z verzí tanků mezi starším typem Leopard 1 a modernějším Leopard 2.

() (Radio Z) „V Putinově projevu jsem nezaznamenala ani pět procent nějaké sebereflexe. Byly to ty stejné lži, které používá celé dva měsíce. Byly to zástupné důvody, kterými ospravedlňuje bezprecedentní krok, kdy Rusko napadlo svobodnou zemi, která si dovolila mít bilaterární jednání v rámci společenství. Ukrajina chce patřit na západ a chce řešit svoji budoucnost,“ říká ministryně obrany Jana Černochová, která byla hostem Interview Martina Kováře na Rádiu Z.