Média

() (www.parlamentnilisty.cz ) „S vládou a občany je to jako s tím pohárem trpělivosti. Trpělivost lidí není nekonečná, má své limity,“ říká první místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS a předsedkyně výboru pro obranu Jana Černochová. Vadí jí, že koalice ztrácí důvěru lidí, kteří navíc pociťují frustraci a vyčerpání, a pak v zoufalství sáhnou k protestu a občanské neposlušnosti. V rozhovoru také hodnotí stále trvající snahy sáhnout na peníze do už tak dlouhodobě podfinancované české armády.

() (XTV.cz ) Hostem XTV.cz byla Jana Černochová, v letech 2006 až 2010 a opět od roku 2012 starostka Prahy 2, členka ODS a poslankyně. „V politice člověk nikdy neví…“ říká hned úvodem rozhovoru, ve kterém poukáže mimo jiné na to, jak chtějí občanští demokraté najít úspory ve státním rozpočtu.

() (iDNES.cz ) Ministerstvo obrany a vláda by měly urychlit nákup bojových vozidel pěchoty (BVP) a garantovat armádě stabilní rozpočet, říká v rozhovoru šéfka sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová (ODS). Zároveň varuje před škrty v obraně. „Jestli chceme mít z armády torzo, směle do toho."