Média

() (www.securitymagazin.cz) Pozvání do dalšího dílu Podcastu Security Magazínu přijala předsedkyně sněmovního Výboru pro obranu a místostarostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS). Povídali jsme si o schopnosti společnosti i státu čelit krizovým situacím. O roli branných spolků a možnostech jejich využití a podpory ze strany státu. O akvizičních projektech Ministerstva obrany a potřebě ozbrojené síly modernizovat. A dostali jsme se i k otázkám, které zajímají místní samosprávy: bezpečnost v ulicích, a také k problému domácího násilí - tématu, které nabylo na významu během tzv. lockdownů.

() (Ekonomický deník) Ekonomický deník přináší profily odborných mluvčích politických subjektů, kteří mají šanci se po podzimních volbách dostat do Poslanecké sněmovny. Věnujeme se klíčovým resortům. Dnes přinášíme anketní rozhovor s odborným mluvčím ODS pro ministerstvo obrany, šéfkou sněmovního výboru pro obranu, Janou Černochovou.

() (Securitymagazin.cz) Po poslední schůzi Výboru pro obranu jsme požádali jeho předsedkyni Janu Černochovou (ODS) o odpovědi na několik otázek týkajících se nejsledovanější akvizice Ministerstva obrany – stavu zakázky na pásová bojová vozidla pěchoty pro 7. mechanizovanou brigádu. Hrozí, že termín podpisu smlouvy vyjde přesně do období voleb do poslanecké sněmovny. Podle názoru Jany Černochové by mělo ministerstvo harmonogram upravit. Podpis podle toho stávajícího nelze stihnout, přenechat věc nastupující vládě hrozí podle ní dalším mnohaměsíčním zdržením, a projekt bude vystaven tím většímu tlaku kvůli celkové ekonomické situaci státu.

() (Radio Z) „Já si neumím úplně představit, jak by ta koalice fungovala, ale na druhou stranu je politika uměním kompromisu a každý se musí té situaci přizpůsobit,“ říká poslankyně ODS Jana Černochová v Interview Martina Kováře. Černochová považuje Piráty za levicovou stranu a některé z výroků jejích představitelů ji překvapují a běhá jí z nich mráz po zádech. Konkrétně jde třeba o výrok poslankyně Olgy Richterové k tragické události, kdy zemřel Petr Kellner.

() (CNN Prima News) Premiér Andrej Babiš (ANO) je slibotechna, protože zatím nedodržel slib, že vláda vrátí peníze, které jí poskytlo ministerstvo obrany. Navíc jeho komunikace s ministrem zdravotnictví Janem Blatným (za ANO) není ideální, měli by prezentovat stejná fakta. Pro CNN Prima NEWS to řekla poslankyně a předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová (ODS).