Média

() (Metro) Jméno poslankyně a předsedkyně výboru pro obranu Jany Černochové se v poslední době v médiích objevuje především kvůli její kritice prezidenta Miloše Zemana. Ten si podle ní nepočíná v kontextu bezpečnosti naší země právě nejchytřeji, protože jeho poradci nemají bezpečnostní prověrky. My jsme si se starostkou Městské části Praha 2 povídali především o situaci v hlavním městě. Ta není podle ní vůbec růžová. Statistiky ukazují, že za poslední rok přibylo 23 procent lidí bez domova.

() (FORUM 24) „Můžu spekulovat, že se někteří zalekli před volbami reakce veřejnosti, která nebude chtít ‚naše‘ Afghánce přijmout,“ říká v rozhovoru pro FORUM 24 Jana Černochová (ODS), poslankyně a předsedkyně sněmovního výboru pro obranu, o české pomoci Afghánistánu. Upozorňuje na to, že jeden z tlumočníků spolupracující s českou armádou byl zadržen a zbit. Podle Černochové hrozí, že někteří z nich budou mučeni, popřípadě i zabiti.

() (CNN Prima News) Děkuji vojákům, ale ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) evakuaci z Afghánistánu vůbec nezvládl, řekla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslankyně a předsedkyně výboru pro obranu Jana Černochová (ODS). Jaroslav Bžoch z vládního hnutí ANO jí oponoval slovy, že Česko evakuaci zvládlo s ohledem na těžké podmínky výtečně.