Média

() (ČT 24) Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) prohlásila v Otázkách Václava Moravce, že české armádní sklady stále disponují technikou, kterou je možné poslat na Ukrajinu. Je podle ní třeba tlačit na Rusko, aby ukončilo válku co nejdřív, nevadilo by jí, kdyby to zprostředkovala Čína.

() (tn.cz) V pořadu Napřímo v rámci Víkendové Snídaně vyzpovídala Bára Divišová ministryni obrany Janu Černochovou (ODS). Mluvily o kontroverzních výrocích Davida Svobody, navyšování armádního rozpočtu, nákupech nové techniky i o pomoci Ukrajině. Řeč přišla také na roli žen v drsném armádním prostředí.

() (www.blesk.cz) Každodenně vidíme hrůzostrašné zprávy, „kdy jsou atakovány, bombardovány bytové domy, umírají nevinní civilisté a Rusko se bez jakéhokoliv sentimentu i třeba ke zraněným nezdráhá bombardovat nemocnice, školy, školky,“ upozorňovala ve studiu Blesku ministryně obrany Jana Černochová (ODS). V Epicentru promluvila o vojenské pomoci Ukrajině, výcviku Ukrajinců i momentu, který pro ni byl během konfliktu zvlášť vypjatý. Souvisel s Putinovými jadernými hrozbami.

() (Aktuálně.cz) Ve své pomoci Ukrajině Česko plánuje pokračovat, první dodávky zbraní by mohlo zveřejnit v průběhu letošního roku, říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Chce, aby Česko plnilo závazky NATO a v příštím roce dosáhlo povinných dvou procent HDP na obranu. Podobně jako v Polsku by podle ní Česko mělo mít Rusko ve strategických dokumentech definované jako hrozbu.