Média

() Evropský parlament začal jednat o diskutované směrnici, která má omezit legální držení zbraní. Vlivný výbor pro vnitřní trh, ale řadu bodů odmítl. Komise se rozhodla pro zpřísnění bezprostředně po loňských atentátech v Paříži. Česko se ke směrnici už dřív postavilo odmítavě. Co teď s návrhem bude? A budou se pravidla pro držení zbraní měnit? Otázky pro členku sněmovního výboru pro bezpečnost i obranu Janu Černochovou /ODS/ a europoslankyni Ditu Charanzovou /ANO/.

() Poslanecká sněmovna dnes projednala mandát pro působení našich vojáků v zahraničních operacích v nadcházejících dvou letech. ODS dlouhodobě účast našich vojáků v zahraničních misích podporuje, vnímá ji jako důležitý pilíř vnějšího obrazu ČR coby spolehlivého a důvěryhodného spojence a zároveň jako významný ...

() Jana Černochová je starostkou Prahy 2 a zároveň poslankyní. V ODS se zabývá především obranou a bezpečností. Z tohoto důvodu je i členkou parlamentního bezpečnostního výboru. Právě tento orgán měl minulý týden vyslechnout bývalého šéfa ÚOOZ Roberta Šlachtu, který chtěl vypovídat o propojení některých policistů na podsvětí. Výbor však neodhlasoval program jednání a to tedy nepokračovalo. O důvodech nestandardního průběhu jednání, obvinění Andreje Babiše ze spojení ODS s ČSSD proti hnutí ANO i na možný další průběh kauzy „Šlachtagate“, hovořila Jana Černochová pro Svobodné fórum.