Média

() (Deník N) Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) bude po Velikonocích jednat ve Spojených státech se svým protějškem Lloydem Austinem. V rozhovoru s Deníkem N popisuje, že chce mimo jiné řešit nákup vojenského vybavení. Podle Černochové je ale ve hře i jednání o americké přítomnosti v České republice. „V rámci této bilaterální schůzky chci otevřít i toto téma,“ říká.

() (CNN Prima News) Vláda se nepřipravuje jen na války minulého století, mezi výzbroj zařadíme i drony, slíbila ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Inovaci i další vojenskou strategii už probrala s prezidentem Milošem Zemanem. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS také dodala, že by se mladá generace měla připravovat i na kritické situace. Reagovala tak na diskuzi, zda znovu ve školách zařadit do osnov brannou výchovu.

() (DVTV) „Vláda schválila další vojenskou techniku, která míří na Ukrajinu. V hodnotě majetku, který byl ze strany ministerstva obrany odeslán, už jsme na částce kolem jedné miliardy,” říká ministryně obrany Jana Černochová z ODS. „Pořád se s jistou nadějí upínám k tomu, že by se lidé z obklíčených měst mohli bezpečně dostat pod dohledem koalice ochotných. Můžeme apelovat na OSN,” dodává.

() (Týdeník FORUM) Šéfka resortu obrannu Jana Černochová v rozhovoru pro Týdeník FORUM popsala, jaká vidí možná východiska z války na Ukrajině, další roli České republiky, ale i co si z této krize, kromě nutnosti posilovat naši obranu, můžeme a musíme odnést.